Wierceniem w betonie nazywamy wykonywanie precyzyjnych otworów niezbędnych m.in. do poprowadzenia instalacji różnego typu. Czynność ta wiąże się z użyciem narzędzi, na które naniesione zostały diamentowe drobinki. W tym wpisie dostarczamy informacji na temat zastosowania oraz walorów wiercenia w betonie.

Jakie zastosowanie ma wiercenie w betonie?

Otwory są wykonywane w betonie oraz żelazobetonie (żelbecie). Wiercenie może odbywać się w poziomie, pionie, jak również pod dowolnie wybranym kątem. Wykonywać można otwory przebiciowe, przepustowe oraz przelotowe. Precyzję odwiertów zapewnia stosowanie techniki diamentowej, tzn. narzędzi z segmentami diamentowymi. Gwarantują one nie tylko rezultaty wysokiej jakości, ale także wydajną i cichą pracę. Wiercenie w betonie ma szereg zastosowań. Czynność pozwala uzyskać otwory i przewierty niezbędne do prowadzenia instalacji wodnych, wentylacyjnych, elektrycznych oraz klimatyzacji. Technika służy ponadto do wykonywania otworów pod kotwy, których zadaniem jest wzmocnienie konstrukcji. Wiercenie w betonie służy także do pobierania próbek materiału lub badania jego grubości. Odwierty mogą być wykonywane w fundamentach, posadzkach przemysłowych, stropach, ścianach nośnych czy podmurówkach. Co ważne, technika ta jest stosowana przy budowie mostów, wiaduktów oraz betonowych konstrukcjach różnego rodzaju. Wiercenie w betonie sprawdza się również, gdy konieczne jest uzyskanie otworu o ściśle określonej średnicy.

Dlaczego warto korzystać z techniki diamentowej?

Narzędzia pokryte warstwą syntetycznego diamentu pozwalają uzyskać rezultaty wysokiej jakości. Otwory są precyzyjne, a wykończenie krawędzi estetyczne. Korzystanie z techniki diamentowej przyspiesza pracę; wpływa na jej tempo i wydajność. Jednocześnie, narzędzia z segmentami diamentowymi nie generują negatywnych czynników, jak drgania, udary czy pylenie. Wyeliminowany jest także problem nadmiernego hałasu. Zaletą rozwiązania jest ponadto możliwość zastosowania w różnych warunkach, w tym w betonie zbrojonym czy cegłach.

 
ATN Technika Diamentowa
TADEUSZ NALEPA

Tokarska 88, 44-151 Gliwice
woj. Śląskie

E-mail: atn@atn.biz.pl

Telefony:
• biuro: 32 238 81 24
• przedstawiciel handlowy:
- Paweł Osiński, tel. 505 144 259
- Krystyna Osińska, tel. 518 958 965
• magazyn, sklep: 501 516 232
• usługi cięcia,wiercenia oraz regeneracja narzędzi diamentowych: 505 020 780
logo footer