Budownictwo to branża, która nieustannie wykorzystuje takie materiały jak beton, kamień czy stal. Ze względu na ten fakt podczas stawiania każdego budynku muszą być wykorzystywane specjalistyczne, a zarazem niezwykle wytrzymałe sprzęty. Do tej grupy z pewnością można zaliczyć narzędzia diamentowe. Są one nieocenione podczas wykonywania wielu prac na budowie. Jakie narzędzia diamentowe wykorzystuje się w budownictwie? Zobacz.

Narzędzia diamentowe – co to?

Jak sama nazwa wskazuje, w narzędziach tych wykorzystuje się unikalne właściwości diamentów syntetycznych. Jest to tworzywo bardzo wytrzymałe, ostre. Dlatego też praca za pomocą narzędzi diamentowych jest o wiele szybsza i prostsza – zwłaszcza, kiedy dotyczy ona na przykład cięcia czy wiercenia niezwykle twardych materiałów.

Zastosowanie narzędzi diamentowych w budownictwie

Narzędzia te sprawdzają się na każdym placu budowy, ale także w kamieniarstwie. Wszędzie, gdzie istnieje konieczność wykonywania otworów, nacinania kamienia i betonu czy szlifowania, zastosowanie znajdą:

  • tarcze diamentowe – to dzięki nim możliwe jest cięcie betonu, asfaltu, cegieł czy żelbetu. Służą także do szlifowania granitu oraz gresu. Mogą być ponadto wykorzystywane do cięcia ceramiki, dachówek, kostki brukowej. Umożliwiają cięcie zarówno na mokro, jak i na sucho,
  • wiertła galwaniczne – cechą charakterystyczną tych wierteł jest duża koncentracja syntetycznego diamentu na korpusach. To właśnie dzięki temu można za ich pomocą łatwo wykonać małe, precyzyjne otwory w ceramice, kamieniu, ale też w tak kruchych materiałach jak szkło,
  • wiertła koronowe – tak jak wiertła galwaniczne zapewniają sprawne wykonywanie otworów. Jednak dedykowane są do pracy w twardszych materiałach,
  • zdziery diamentowe – doskonale sprawdzą się podczas profilowania kamieni i usuwaniu warstw tynków. Ich zaletą jest to, że nie generują dużej ilości pyłu.

Połączenie w narzędziach metalu i trwałego diamentu syntetycznego sprawia, że niekiedy trudno wyobrazić sobie bez nich funkcjonowanie branży budowlanej. Przygotowywanie miejsca na instalację elektryczną, kanalizację czy wykonywanie otworów w elementach z kamienia to tylko niektóre z zadań, które można sprawnie wykonać, sięgając po nie.

 
ATN Technika Diamentowa
TADEUSZ NALEPA

Tokarska 88, 44-151 Gliwice
woj. Śląskie

E-mail: atn@atn.biz.pl

Telefony:
• biuro: 32 238 81 24
• przedstawiciel handlowy:
- Paweł Osiński, tel. 505 144 259
- Krystyna Osińska, tel. 518 958 965
• magazyn, sklep: 501 516 232
• usługi cięcia,wiercenia oraz regeneracja narzędzi diamentowych: 505 020 780
logo footer