Podejmujemy się obróbki materiałów, takich jak beton zbrojony, asfalt, kamienie naturalne. Właśnie dlatego wykorzystujemy przy naszych pracach technikę diamentową. Opiera się ona na wykorzystaniu narzędzi skrawających z segmentem diamentowym, powstającym w wyniku odpowiedniego stopienia diamentu syntetycznego z mieszanką proszków metali w specjalnych formach. Zadaniem tych domieszek jest wytworzenie spoiwa, które utrzymywać będzie cząsteczki minerału i zużywać się w takim samym jak one tempie. Powstała masa poddawana jest prasowaniu techniką na zimno lub gorąco. Tak przygotowane segmenty umieszcza się na wiertłach, tarczach i zdzierach. Maszyny wyposażone w takie elementy znajdują zastosowanie przy cięciu, wierceniu, jak też wycinaniu otworów w betonie zbrojonym, granicie oraz asfalcie.

Technika diamentowa daje gwarancję precyzji. Stosując tę metodę można uniknąć powstawania pęknięć, czy uszkodzeń materiału. Segmenty diamentowe tarczy oraz wierteł pracują płynnie, nie powodują odprysków a pozwalają na osiągnięcie idealnej krawędzi otworu, czy cięcia. Dzięki cięciu na mokro do minimum zredukowane jest emitowanie szkodliwego pyłu.

Technikę tę z powodzeniem wykorzystuje się przy stropach, balkonach oraz posadzkach oraz we wszelkiego rodzaju pracach instalacyjnych.

Stosujemy w naszej firmie wysokiej jakości rozwiązania i posiadamy nowoczesny park technologiczny, dzięki czemu każda świadczona przez nas usługa przebiega z zachowaniem wysokich standardów. Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem narzędzi producenta, będącego ekspertem w dziedzinie techniki diamentowej, marki Texas Cut. Poza ich sprzedażą oferujemy także usługę regeneracji sprzętu, którego segmenty diamentowe uległy zużyciu lub uszkodzeniu. Uzupełnienie tarcz i wierteł odpowiednimi segmentami pozwoli nie tylko na przywrócenie im sprawności, ale również na poprawę osiąganych przez nie rezultatów w zakresie szybkości cięcia oraz ich wydajności.

Ofertę kierujemy do klientów indywidualnych oraz firm na terenie Śląska, w szczególności Katowic oraz okolic. Odpowiadamy także na zgłoszenia z innych regionów Polski.

 
ATN Technika Diamentowa
TADEUSZ NALEPA

Tokarska 88, 44-151 Gliwice
woj. Śląskie

E-mail: atn@atn.biz.pl

Telefony:
• biuro: 32 238 81 24
• przedstawiciel handlowy:
- Paweł Osiński, tel. 505 144 259
- Krystyna Osińska, tel. 518 958 965
• magazyn, sklep: 501 516 232
• usługi cięcia,wiercenia oraz regeneracja narzędzi diamentowych: 505 020 780
logo footer